1991

Jak to się wszystko zaczęło
Pierwszą siedzibą zakładu były piwnice bloku mieszkalnego znajdującego się w Ropczycach przy ulicy Seweryna Udzieli, gdzie założyciele Marek i Maria Kukla skoncentrowali się na naprawie drobnych sprzętów AGD.
Pewnej nocy, czekając na pociąg do Warszawy, Marek wymyślił logo i legendarną nazwę dla swojej nowej firmy, która brzmiała: ROBOTEK.

1993

Zmiana branży
W związku z szerokim zapotrzebowaniem na usługi elektryczne, firma Robotek rozszerzyła swoje usługi o wykonawstwo instalacji elektrycznych,  została największym wykonawcą tych robót w Ropczycach.

Wykonywała nowe instalacje oraz  remonty w takich obiektach jak duże centra handlowe, remonty sieci i domów mieszkalnych w gminnych wioskach, instalacje w bankach, szkołach, budynkach gminnych, poważnym wyzwaniem było wykonanie  całkowitej odnowy instalacji elektr. w sanktuarium N.M.P w Ropczycach.
Robotek montował setki instalacji w domach jednorodzinnych, oraz budował napowietrzne linie niskiego napięcia.
W firmie pracuje ponad 15 elektryków.

1996

Serwis sprzętu ogrodniczego i leśnego
Podążając za wzrastającym trendem na serwis sprzętu ogrodniczego, właściciele postanowili wyjść ku oczekiwaniom klientów i rozszerzył profil firmy o naprawy sprzętów do prac ogrodniczych i leśnych.
Nadal prężnie działał serwis sprzętu AGD

1997

Pierwsza autoryzacja
Firma ROBOTEK jako jedna z pierwszych w Polsce (w tym okresie) uzyskała autoryzację na naprawy gwarancyjne silników, znanej amerykańskiej firmy Briggs&Stratton oraz Tecumseh.

1998-2005

Szkolenia, rozwój, inwestycje, sklep
Na przestrzeni lat został rozwinięty sklep, w którym oferowane były części zamienne do urządzeń ogrodniczych, leśnych jak i AGD.
Firma wykonywała usługi gwarancyjne na terenie całego Podkarpacia.
W tych latach Robotek mocno postawił na rozwój serwisu uzyskując status Top serwisu i pozyskał uprawnienia do naprawy sprzętów:
Honda, Kawasaki, Kohler, Robin Subaru, Loncin, Stiga AL-KO oraz wielu innych producentów.
Firma zaczęła ograniczać usługi instalatorstwa elektrycznego, a skierowała cały potencjał na rozwój serwisu.

2006

Zmiana lokalizacji, przełom – rozwinięcie sklepu.
Ilość zleceń spowodowała że właściciel musiał szukać większego lokalu.
Zmiana siedziby na większą, spowodowała rozwinięcie sklepu o gotowe wyroby: kosiarki, pilarki, kosy spalinowe, szereg urządzeń do pielęgnacji ogrodu oraz elektronarzędzia.

2007-2010

Serwis kluczem sprzedaży
Serwis AGD, sprzętu ogrodniczego, leśnego prężnie się rozwijał, w tym czasie z ogromnym tempie rozwinęła się  sprzedaż elektronarzędzi, dlatego właściciele firmy postanowili rozwinąć działalność o serwis tych produktów.
Pracownicy zostali skierowani na szkolenia serwisowe w warsztatach najlepszych producentów tego sprzętu.
Robotek uzyskał kolejny certyfikat, na naprawy gwarancyjne elektronarzędzi:  Makita, Metabo, Celma a dodatkowo cały czas naprawiał sprzęty innych znanych producentów Bosch, DeWalt, Milwaukee czy Metabo.

2011-2018

Rozwój, dopasowanie się do potrzeb klienta
W tych latach właściciele stawiają na ciągły rozwój Robotka poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach branżowych, aby być na bieżąco z panującymi trendami w sektorze maszyn ogrodniczych leśnych i elektronarzędziach.
Uzyskanie certyfikatu: doskonały doradca pozwoliło na profesjonalne rozpoznanie potrzeb klienta aby idealnie dopasować sprzęt do jego potrzeb.

Mechanicy regularnie w każdym roku uczestniczą w szkoleniach serwisowych aby być na bieżąco z technologią napraw ciągle pojawiających się nowych maszyn.

Dla znanego i największego producenta maszyn ogrodniczych NAC, firma Robotek zajmuje się serwisem od 18 lat,  a w roku 2018 zostaje autoryzowanym sprzedawcą tych tanich a jednocześnie bardzo dobrych maszyn.

2019

Robotek ma autoryzację na sprzedaż i serwis ponad 29 producentów zajmuje się sprzedażą profesjonalnych i bardzo trwałych sprzętów ogrodniczych dla wymagających użytkowników, również posiada w swojej ofercie tańsze ale bardzo dobrej jakości produkty.

Robotek to również sprzedaż oryginalnych części, oraz ich dobrych zamienników
do maszyn i urządzeń.
Akcesoriów, olejów, łożysk, łańcuchów, części AGD poza tym sprowadzamy nietypowe części do sprzętów przywiezionych, nie występujących w sprzedaży w Polsce.

W tym roku Robotek obserwuje bardzo dużą aktywność nieuczciwej praktyki zakładu będącego w sąsiedztwie firmy który wprowadza klientów w błąd oferując usługi napraw.

Klienci zostawiają tam swoje elektronarzędzia czy sprzęty  AGD myśląc że oddali je do naprawy w firmie Robotek.
Kupują też tam nieznanej jakości części i akcesoria, a nie uzyskawszy fachowej naprawy, porady, są niezadowoleni myśląc że to miało miejsce w Robotku.
Firma ubolewa i pracuje nad tym aby wyprowadzić klientów z błędnych informacji.

Robotek ® ma zastrzeżoną nazwę w urzędzie patentowym , jakość obsługi od 28 lat pozostaje na niezmiennym poziomie.

0
Lat doświadczenia
0
Maszyn naprawianych rocznie
0
Produktów w ofercie

Masz jakiekolwiek pytania?

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami
Kontakt

Odwiedź nas

ul. św. Barbary 4 39-100 Ropczyce

Wyślij do nas wiadomość

robotek@robotek.pl

Zadzwoń do nas

782 555 007